This MANITOU electric articulated platform has a maximum working height of 15 meters and a load capacity of 200 kg.
Rent this machine
Description
This MANITOU brand electric articulated platform has a working height of 15 meters and a load capacity of 200 kg. Thanks to its compact and narrow design, it is ideal for work on surfaces and heights that are difficult to access, as well as in confined spaces.
Data sheet
Electric articulated platform 15m MANITOU 150AETJC
| Brand | MANITOU |
| Motorization | ELECTRIC |
| Motorization | ELECTRIC |
| Working height | 15 m |
| Load capacity | 200 Kg |
| Gradeability | 0,22 |
| Length | 6050 mm |
| Width | 1500 mm |
| Height | 1970 mm |
| Weight | 6700 Kg |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
HAULOTTE HA15IP
Electric articulated platform 15m HAULOTTE HA15IP
SNORKEL A46JE
Electric articulated platform 16m SNORKEL A46JE
JLG E600JP
Electric articulated platform 20m JLG E600JP