Electric industrial scrubber from the manufacturer TENNANT.
Rent this machine
Description
This TENNANT T7 industrial cleaning equipment provides the best combination of experience and flexibility for industrial cleaning markets.
It has a sweep width of up to 81 cm, it does not need cables for its operation. It has a low noise level of 67 dBA. Tennant's new T7 cordless scrubber dryer is ideal anytime, anywhere.
If you need to rent an industrial scrubber dryer, this TENNANT offers extraordinary performance, high productivity and energy savings, making it the best option.
Data sheet
Electric scrubber TENNANT T 7
| Brand | TENNANT |
| Length | 1520 mm |
| Width | 910 mm |
| Height | 1270 mm |
| Weight | 471 kg |
| Fuel type | Electric |
| Operation time | 260 min |
| Battery voltage | 24 V |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors: