Rent this machine
Description
This machine has no description.
Data sheet
Diesel sweeper TENNANT S30
| Brand | TENNANT |
| Length | 2360 mm |
| Width | 1590 mm |
| Height | 2095 mm |
| Weight | 1595 kg |
| Fuel type | Diesel |
| Vacuum cleaner diameter | 280 mm |
| Suction speed | 4600 rpm |
| Brush diameter | 660 mm |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
TENNANT M30 GLP
Electric sweeper-scrubber TENNANT M30 GLP