Bravi electric single-person platform with a working height of 5 meters and a load capacity of 180 Kg. The height of this platform is 1,75 meters, its width is 0.68 meters and its length is 1,12 meters.
Rent this machine
Description
The best-seller from the Italian manufacturer of lifting machinery, BRAVI, offers a working height of 5 meters and unrivaled manoeuvrability. This Lui Mini HD, better known as Bravi Leonardo, is the ideal alternative to traditional ladders, providing not only greater effectiveness but also reducing the danger of the traditional method. It has accessories and implements for panel installations and extra height.
Data sheet
Electric unipersonal platform 5m BRAVI Leonardo HD
| Brand | BRAVI |
| Motorization | ELECTRIC |
| Motorization | ELECTRIC |
| Working height | 180 Kg |
| Load capacity | 180 Kg |
| Length | 1115 mm |
| Width | 739 mm |
| Height | 1747 mm |
| Weight | 510 Kg |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
GENIE AWP-20S
Electric unipersonal platform 8m GENIE AWP-20S
GENIE GR-20
Electric unipersonal platform 8m GENIE GR-20
JLG 10MSP
Electric unipersonal platform 5m JLG 10MSP