Pramac generator set with nominal power of 30 kVA.
Rent this machine
Description
This Pramac GBL30 diesel generator set offers a nominal power of 30 kVA. Designed for punctual energy supply.
It has a 51 liter fuel tank.
If you need to rent a 30 kVA generator set, this PRAMAC generator is the ideal equipment for it.
Data sheet
Generator set 30 kVA PRAMAC GBL30
| Brand | PRAMAC |
| Motorization | COMBUSTION |
| Length | 2000 mm |
| Width | 920 mm |
| Height | 1030 mm |
| Weight | 1020 Kg |
| Fuel type | Diesel |
| Rated power | 30 kVA |
| Tank capacity | 51 l |
| Generator type | ISLAND |
Downloads
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
HIMOINSA HRFW 100 T5
Parallel generator set 100 kVA HIMOINSA HRFW 100 T5
PRAMAC GSW555V
Parallel generator set 500 kVA PRAMAC GSW555V
ATLAS COPCO QAC 1250
Parallel generator set 1250 kVA ATLAS COPCO QAC 1250