This HAULOTTE single-person platform has a working height of 7 meters and a load capacity of 200 kg.
Rent this machine
Description
This single-person electric platform with manual movement has a working height of 6.50 meters and its load capacity reaches 200 kg. It is designed for all kinds of interior projects. These electric platforms are very light and easy to transport.
Data sheet
Electric unipersonal platform 7m HAULOTTE QUICK UP 7 DC
| Brand | HAULOTTE |
| Motorization | ELECTRIC |
| Motorization | ELECTRIC |
| Working height | 6,7 m |
| Load capacity | 200 Kg |
| Length | 1220 mm |
| Width | 800 mm |
| Height | 1780 mm |
| Weight | 357 Kg |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
MANITOU 100 VJR
Electric unipersonal platform 10m MANITOU 100 VJR
JLG TOUCAN 10E
Electric unipersonal platform 10m JLG TOUCAN 10E
BRAVI LUI 460
Electric unipersonal platform 6m BRAVI LUI 460