Diesel articulated lifting platform with a working height of 32 meters and a lateral reach of 21.60 metres. Load capacity of 250 kg.
Its transport length is 11.7 meters and its folded height is 2.8 meters. It has a weight of 20,100 Kg.
Rent this machine
Description
This Haulotte articulated arm with a working height of 32 meters presents an unlimited work area thanks to its maximum reach of 21.6 meters. It also has 4 steering and driving wheels with an oscillating axle.
Data sheet
Diesel articulated platform 32 meters HAULOTTE HA 32RTJ PRO
| Brand | HAULOTTE |
| Motorization | COMBUSTION |
| Working height | 31,8 m |
| Load capacity | 250 Kg |
| Gradeability | 0,4 |
| Length | 11700 mm |
| Width | 2530 mm |
| Height | 2800 mm |
| Weight | 20100 Kg |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
HAULOTTE HA 16RTJ
Diesel articulated platform 16 meters HAULOTTE HA 16RTJ
MANITOU 200 ATJ
Diesel articulated platform 20 meters MANITOU 200 ATJ
HAULOTTE HA12PX
Diesel articulated platform 12m HAULOTTE HA12PX