This JLG single-person electric platform offers a height of 5.05 meters and a load capacity of 160 kg.
Rent this machine
Description
The electric single-person platform of the JLG brand has a lifting height of 5 meters and a load capacity of 160 kg. This multipurpose machine is capable of improving efficiency and productivity at work, in addition to having perfect maneuverability through corridors and doors.
Data sheet
Electric unipersonal platform 5m JLG 10MSP
| Brand | JLG |
| Motorization | ELECTRIC |
| Motorization | ELECTRIC |
| Working height | 4,88 m |
| Load capacity | 159 Kg |
| Length | 1550 mm |
| Width | 750 mm |
| Height | 1450 mm |
| Weight | 499 Kg |
More information
Request your free quote
Contact an advisor
If you prefer, you can get in touch with one of our advisors:
Similar machines
You may also be interested
GENIE AWP-20S
Electric unipersonal platform 8m GENIE AWP-20S
GENIE AWP-36S
Electric unipersonal platform 13m GENIE AWP-36S
HAULOTTE QUICK UP 9 DC
Electric unipersonal platform 9m HAULOTTE QUICK UP 9 DC